ENG A wersja-kontrastowa
Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Bez względu na swój rozmiar, każda firma, która jest naszym klientem, może liczyć na wsparcie wykraczające poza tradycyjnie rozumianą bankowość. Nawiązujemy z klientami bliskie relacje, a naszą ambicją jest nie tylko odpowiadanie na bieżące potrzeby, ale także chcemy inspirować i pomagać w rozwoju. Dlatego w ING BankuBank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A.Bank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A. Śląskim z jednej strony stawiamy na digitalizację procesów, zdalne załatwianie spraw z bankiem oraz na upraszczanie usług bankowych. A z drugiej strony, intensywnie rozbudowujemy ofertę pozabankową (tzw. beyond banking).

Terminale

Oferta terminali płatniczych jest skierowana dla wszystkich firm, od jednoosobowych działalności gospodarczych po korporacje.

Mamy już 13 000 terminali zainstalowanych u 12 000 klientów. W samym 2018 roku pozyskaliśmy łącznie przeszło 10 000 klientów i nasze terminale są coraz bardziej widoczne na rynku.

Na koniec 2018 roku nasi klienci firmowi przyjęli łącznie ponad 8 milionów transakcji na kwotę prawie 605 milionów złotych. W grudniu odnotowaliśmy aż 4 razy więcej niż w poprzednim roku.

13 000

terminali

ponad 8

milionów transakcji

imoje – płatności online dla sklepów internetowych

imoje imoje

imoje to pierwsze i jedyne w Polsce płatności online dla sklepów internetowych dostarczane przez bank. Usługa dostępna jest od czerwca 2018 roku i w bardzo szybkim tempie zdobywa uznanie na rynku. Do końca 2018 roku kilkanaście tysięcy klientów wykonało transakcje, a wolumen płatności wzrasta o kilkaset procent miesięcznie.

W imoje dostępne są najpopularniejsze metody płatności – BLIK, natychmiastowe przelewy, karty kredytowe, ale jego najważniejszą i unikalną na rynku funkcją jest opcja późniejszej płatności. Klient sklepu internetowego może zapłacić za zakupy nawet 21 dni po złożeniu zamówienia. Korzystanie z tej opcji nie wymaga podawania dodatkowych danych czy podpisywania dokumentów, a zakupy można zakończyć jednym kliknięciem, również na smartfonie – bez wpisywania kodów autoryzacyjnych czy przełączania się między oknami różnych aplikacji. Funkcję tę obsługuje spółka Twisto – wywodzący się z Czech fintech, którego ING BankBank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A.Bank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A. jest strategicznym partnerem na rynku polskim. Około 97% klientów, którzy zapłacili z Twisto, jest zadowolonych z usługi.

Dzięki powiązaniu rachunku bankowego z obsługą płatności internetowych sklepy zyskują bankowy standard bezpieczeństwa płatności i rozliczeń, a cały utarg ze sprzedaży mają na koncie już następnego dnia roboczego. Sklepy mają również do dyspozycji nowoczesny panel administracyjny, z którego można wygodnie korzystać na smartfonach i który zapewnia łatwą obsługę płatności z tytułu zwrotów.

Oferując swoim klientom atrakcyjne formy płatności, sklepy internetowe mają szansę na zwiększenie sprzedaży, a klienci zyskują większą wygodę i bezpieczeństwo zakupów.

Płatności imoje zostały również docenione przez branżę – zdobyliśmy nagrodę Best Tool for e-Commerce 2018. Konkurs e-Commerce Polska Awards, organizowany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, promuje najlepszych przedsiębiorcówFirmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego.Firmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego. z branży e-commerce w Polsce.

ING od dawna dostarcza firmom usługi wykraczające poza tradycyjną bankowość. Rynek e-commerce to kolejny obszar, na który przenosimy nasze kompetencje. Zaoferowaliśmy e-sklepom i ich klientom rozwiązanie płatnościowe stworzone wg standardów bankowych. To jedyne takie płatności e-commerce na rynku. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że imoje spełnia oczekiwania różnych branż, w których sprawna i wygodna obsługa płatności decyduje w dużym stopniu o całościowym doświadczeniu klienta.
Rafał Zych
Dyrektor Centrum Agile - Innovation LAB

Testuj pomysł

Do tej pory tylko duże firmy miały narzędzia umożliwiające sprawdzenie czy nowy produkt lub usługa przyjmie się na rynku. Unikały w ten sposób złych inwestycji czy niedopasowania do potrzeb grupy odbiorców. Tymczasem mali przedsiębiorcyFirmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego.Firmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego. nie mieli takiej możliwości, bazując zazwyczaj na swojej intuicji czy opinii najbliższych. Teraz każdy, kto ma pomysł na biznes może zrobić bezpłatny test na tej stronie – największej bezpłatnej platformie badawczej dla przedsiębiorcówFirmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego.Firmy, głównie jednoosobowe działalności gospodarcze, o obrotach rocznych do 1,2 mln EUR, klienci segmentu detalicznego.. „Testuj Pomysł” jest badaniem, na wybranej próbie 120 respondentów, którą można dobrać pod względem płci, wieku, a nawet regionu.

O sukcesie platformy, oprócz wielu pozytywnych opinii, mogą świadczyć też liczby. Od września 2017 roku przeprowadzonych zostało prawie 3 500 projektów, w których wykonano ponad 400 tys. wywiadów.

Mechanizm podzielonej płatności – Split Payment

W związku ze zmianą przepisów wprowadzonych ustawą z dnia 15 grudnia 2017 roku o zmianie „Ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw”, 1 lipca 2018 wprowadziliśmy nowy sposób realizacji przelewów za pomocą mechanizmu podzielonej płatności. Zgodnie z ustawą, dla każdego Klienta otworzyliśmy jeden rachunek VAT, powiązany ze wszystkimi rachunkami rozliczeniowymi w PLN. Dostosowaliśmy do tych zmian pozostałe usługi płatnicze.

biuro biuro

ALEO

Aleo od 2013 roku wspiera firmy oferując profesjonalne narzędzia zakupowe, które pomagają zoptymalizować firmowe zakupy i ułatwić szukanie i wybór dostawców, a dostawcom dotrzeć łatwiej do potencjalnych klientów.

W tym czasie Aleo wzbogaciło się o dane wszystkich polskich firm – spółek zarejestrowanych w KRSKrajowy Rejestr Sądowy.Krajowy Rejestr Sądowy. oraz jednoosobowych działalności gospodarczych zarejestrowanych w CEiDG. Obecnie udostępniamy informacje o ponad 3 mln firm. Taki zasób danych pozwolił na bardzo dynamiczny wzrost ruchu internetowego. Aleo zaczęło odwiedzać coraz więcej użytkowników poszukujących takich właśnie informacji.

W 2018 roku postanowiliśmy więc skupić się na rozwoju tego obszaru i udostępniliśmy na Aleo kolejne informacje o firmach, aby wspierać rozwój transparentnego biznesu w Polsce.

Na bieżąco uzupełniamy zasoby Aleo o dane z oficjalnych źródeł, takich jak KRSKrajowy Rejestr Sądowy.Krajowy Rejestr Sądowy., CEiDG, REGON. Udostępniamy użytkownikom dane rejestrowe firm, dane finansowe, pokazujemy powiązania kapitałowe. Jako pierwsi w Polsce udostępniliśmy w wygodny sposób sprawozdania finansowe – mamy w serwisie komplet sprawozdań finansowych 170 tys. firm za rok 2017. Publikujemy również oceny i opinie wystawiane zarówno przez firmy, jak i przez konsumentów.

Wszystkie te informacje dostępne są za darmo. Aleo stało się jedynym miejscem w internecie, które udostępnia tak szeroki zakres wiarygodnych informacji o polskich firmach.

Dodatkowo firmy mogą wykorzystywać swoje profile do publikowania własnych informacji nt. swojej działalności i tym samym korzystać z dodatkowej promocji w sieci (Aleo jest wysoko pozycjonowane w wyszukiwarkach, dlatego wielu użytkowników internetu poszukujących informacji o firmach trafia na ich profile na naszym serwisie). Opcja ta jest również bardzo korzystna dla firm, które nie posiadają własnej strony internetowej – profil na Aleo z powodzeniem może ją zastąpić i to za darmo.

ING Finansowanie Faktur

Portal cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów, których liczba w kilka miesięcy od jego uruchomienia przekroczyła 1 300.

We współpracy z ING Commercial Finance Polska zaoferowaliśmy klientom biznesowym usługę ING Finansowanie Faktur czyli finansowanie faktur sprzedażowych online. To elastyczne rozwiązanie stworzone z myślą o mniejszych firmach, które chcą poprawić płynność finansową bez ubiegania się o kredyt.

Usługa dostępna jest dla wszystkich firm, również tych, które nie posiadają konta w ING BankuBank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A.Bank pisany dużą literą oznacza ING Bank Śląski S.A., i w pełni obsługiwana online w serwisie finansowaniefaktur.pl. Nie wymaga również żadnych zobowiązań – zarejestrowany użytkownik może skorzystać z usługi kiedy chce i może sfinansować nawet pojedynczą fakturę, a decyzję o przyznaniu finansowania otrzymuje w ciągu sekund. Stosujemy bardzo transparentne opłaty – tylko prowizja za konkretną fakturę. Na stronie finansowaniefaktur.pl udostępniamy kalkulator (nawet niezalogowanym użytkownikom), który pokazuje przybliżony koszt usługi.

ustawienia zamknij
zamknij

Zmień walutę na:

Zmień:

arrow-left
arrow-right
Jesteś w ścieżce Wybierz ścieżkę
Wybierz Klient Pracownik Rynek i media arrow-down
Wróc do ustawień domyślnych
zamknij

Wyniki wyszukiwania: