O raporcie

Grupa ING Banku Śląskiego przygotowała raport roczny w wersji online, który odwołuje się do najlepszych światowych praktyk w zakresie raportowania zintegrowanego. Aby ułatwić czytelnikom posługiwanie się narzędziami interaktywnymi, przygotowaliśmy instrukcję opisującą kluczowe funkcjonalności. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej animacji jeszcze przed rozpoczęciem lektury raportu.

Zintegrowany Raport Roczny
ING Banku Śląskiego 2019

Komunikacja to część kultury organizacyjnej

83 83

Kudos

Kudos to nasz sposób na wyrażanie uznania. Stosujemy go na co dzień, bo jest wygodną i dobrą metodą podziękowania za zachowania zgodne z naszym Pomarańczowym Kodem. Słowo „kudos” pochodzi z języka greckiego i oznacza uznanie, prestiż, szacunek wyrażony za osiągnięcia. W ING używamy tego słowa w dwóch znaczeniach. W pierwszym znaczeniu „kudos” to pochwała, w drugim − „kudos” to aplikacja, która służy wyrażaniu uznania. Od początku działania aplikacji (czerwiec 2016 roku) przyznaliśmy w Polsce blisko 120 tys. kudosów.

Czaty z członkami zarządu

Kilka razy do roku pracownicy mogą zadać pytanie członkom zarządu na anonimowym czacie. Na każde pytanie Zarząd odpowiada bezpośrednio na czacie lub jeśli jest to nie możliwe czasowo, w późniejszym podsumowaniu. Jednorazowo jest to nawet prawie 400 pytań. Pytania dotyczą często tematów biznesowych, zmian w banku, ale także życia codziennego jak zepsuta wentylacja czy polecane książki.

One intranet

One intranet wykorzystuje najnowsze technologie (wyszukiwanie, personalizację, statystyki, RWD), dzięki którym w codziennej pracy możemy się skupić na rzeczach naprawdę ważnych. Każdy pracownik otrzymuje najpierw te informacje, które są mu najbardziej potrzebne do wykonywania pracy. System subskrypcji umożliwia także przeglądanie treści o różnorodnej tematyce, w tym z intranetów z innych krajów Grupy ING. Piszemy po prostu – krótko, przejrzyście i zrozumiale. Dzięki integracji z Lync/Skype w łatwy sposób możemy skontaktować się z autorem publikacji. Ważnym elementem nowego intranetu jest wątek społecznościowy. Możemy komentować, publikować posty, a także zakładać własne społeczności. Mamy też możliwość śledzenia profili społecznościowych ING. W 2019 roku było 179 społeczności stworzonych przez naszych pracowników.

Blog prezesa

Jednym z kanałów otwartej komunikacji z pracownikami jest BBblog. Blog prowadzi prezes Brunon Bartkiewicz. Dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami, publikuje informacje dotyczące ważnych wydarzeń w banku, ale także tych dotyczących codzienności. Blog funkcjonuje od ponad trzech lat i obecnie śledzi go ponad 7,1 tys. osób. Wszystkie wpisy są swobodnie przez nich komentowane.

Zmień walutę na:

Zmień:

Wyniki wyszukiwania: